Virtuální home staging a jeho výhody?

28.01.2021

Pokud bychom měli začít od samotné definice virtuálního home stagingu, tak bych si ho dovolil nazvat takovou vizualizací, která imituje klasický home staging.

Stejně jako ten klasický, využíváme i ten virtuální, v případě prázdné nemovitosti. Díky tomu ji mimo jiné zosobníme a zútulníme. Nejednou jsem v jiných článcích zmiňoval, jak je důležité, aby se klientům prostor zalíbil na první pohled, aby se v něm cítil zkrátka jako doma. A to je v případě holých zdí téměř nereálné.

V těchto bodech se virtuální a klasický home staging nijak neliší, je tady ale několik výhod, které nám ten reálný oproti virtuálnímu nikdy nabídnout nemůže.

NENAHRADITELNÉ BENEFITY:

Ne vždy je nemovitost vyklizená a uzbůsobená k tomu, vybavit ji něčím dalším. Převážně u starších nemovitostí po seniorech se často můžeme setkat se starým a masivním nábytkem, kterého se majitelé nechtějí zbavovat, podlahami nebo koberci, které nesou značné známky opotřebení nebo nedostatky u zdí, stropů a jiných statických částí nemovitosti. V takových případech se interiér těžko zútulňuje a jeho doplnění může finálnímu obrazu spíše uškodit.

Naštěstí máme řešení a tím je právě virtuální home staging, kdy díky reálným fotografiím objektu, dokáže náš bytový designér všechny nežádoucí elementy odstranit a nahradit je novým, moderním a neutrálním vybavením.
Zájemci si tak snadněji dokážou představit, jak by nemovitost mohla vypadat po případné rekonstrukci, zbavíme ji individuálního stylu majitelů a umožníme potencionálním kupujícím lépe uchytit dispozice nemovitosti.

Budou mít tak hned po koupi k dispozici nejen nemovitost, ale zároveň architektonický návrh, který jim samozřejmě podle jejich vlastních preferencí rádi upravíme.

Někdy se taky může stát, že všechno nejde tak, jak by si člověk představoval, zejména tedy po té časové stránce. Skloubit náš čas s tím fotografovým, modlit se, aby v ten den vyšlo skvělé počasí na fotografování a taky zkoordinovat možnosti majitelky obchodu, ze kterého nám dodává potřebné doplňky, může být někdy velmi obtížné, zvlášť když majitelé na prodej opravdu tlačí.

Při reálném home stagingu je nezbytné, abychom byli v nemovitosti přítomni, pokud se ale bavíme o tom virtuálním, je možné abychom po pořízení fotografií pokračovali v jiných, nezbytných pracích a o vybavení bytu už se zároveň na dálku stará náš profesionál. Ušetří to tak čas úplně všem.

Vybavit například byt doplňky a drobným nábytkem není žádný problém. Díky opravdu pestrému sortimentu CASA MIA COLLECTION, se kterou v tomto směru výhradně spolupracujeme, máme z čeho vybírat a dokážeme sladit jakýkoliv prostor. Horší je to v případě větších nemovitostí, kde je nutné kompletně vybavovat hned několik místností. Dělat práci polovičatě nemáme v povaze a proto je i v tomto případě lepší zvolit virtuální home staging. Do obyvacího pokoje tak během chvíle dokážeme umístit prostorný gauč, do každé ložnice postel, nábytek na míru a samozřejmě nespočet doplňků a to všechno bez toho, abychom věci složitě převáželi a skládali.
Za těchto okolností nám virtuální home staging nešetří jen čas, ale taky peníze.

Jak už jsem zmiňoval v úvodu odstavce, díky virtuálnímu home stagingu je možné vizualizovat jakýkoliv prostor do toho nejmenšího detailu. Takže pokud přemýšlíte nad rekonstrukcí nemovitosti nebo jen její části a rádi by jste svoji představu viděli i na papíře, tak nám bude potěšením, vám s tímto úkolem pomoci. Sami moc dobře víme, jak dokáže být představivost bujná, ale realita k ní bohužel často není nakloněná. Díky této službě ale společně najdeme to nejlepší řešení.

Sami se teď můžete podívat na to, jak takový virtuální home staging vypadá v naší režii.

Mějte se krásně, Michal Groulík a InStyle Real Estate s.r.o.


UKÁZKA Z REALIZACE OBÝVACÍHO POKOJE:


UKÁZKA REALIZACE HLAVNÍ LOŽNICE: