SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PROJEKTU - RELAX PARK TŘEBOŇ II. ETAPA

14.07.2022

Je to už dva týdny, co jsme za účasti starosty města Třeboně, pana PaedDr. Jana Váni, našich partnerů a několika novinářů slavnostně otevřeli dokončenou II. etapu projektu Relax Park Třeboň.


TŘEBOŇ DEVELOPMENT dává novou tvář lokalitě u lázní Aurora

Nový projekt rozšíří a zkvalitní třeboňskou ubytovací kapacitu, a podpoří tak růst zdejšího cestovního ruchu.

_________________________________________________________________________

Společnost TŘEBOŇ DEVELOPMENT představila plány další etapy úspěšného projektu Relax Park Třeboň. Ke stávajícím 101 apartmánům přibude do roku 2025 dalších 27 ubytovacích jednotek, které nabídnou nejvyšší komfort ubytování. Jejich výstavbu podnítila silná poptávka ze strany turistů, jejichž počet v Třeboni letos překoná předkovidovou úroveň.

Třetí etapa projektu Relax Park Třeboň přinese celkem 27 unikátních apartmánů o dispozicích 1+kk a 2+kk s výměrami od 33 do 55 m². Ke každému apartmánu bude náležet i soukromá zahrádka nebo prostorná terasa situovaná na jižní stranu k lázeňskému parku Aurora. Vysoký standard ubytování zajistí mimo jiné i klimatizační jednotky, tepelná čerpadla pro ohřev teplé užitkové vody, zelená fasáda a střecha, které udržují tepelný komfort, snižují hlučnost a prašnost, rozvíjí biodiverzitu a zlepšují mikroklima. V souladu s udržitelností bude budova vybavena fotovoltaickými panely, které budou zásobovat elektrickou energií společné části domu. "Naše apartmány jsou určeny pro osobní, rekreační i investiční účely a dokáží zaujmout i ty nejnáročnější klienty. V apartmánech budou použity kvalitní povrchové materiály a důraz bude kladen především na detail, bezpečnost a komfort bydlení," říkáMarek Červinka, jednatel společnosti TŘEBOŇ DEVELOPMENT. Součástí projektu bude kromě privátního parkoviště rovněž maximální výsadba zeleně, keřů i dřevin. "Apartmány jsou od začátku roku 2022 v předprodeji a v současné chvíli můžeme říci, že máme většinu apartmánů pod rezervacemi, což považujeme v dnešní nelehké době za velký úspěch. Výstavba projektu by měla započít nejpozději na jaře roku 2023, termín dokončení je pak plánován na přelom roku 2024 a 2025. Společným poskytovatelem ubytovacích služeb bude stejně jako v případě první a druhé etapy společnost RELAX PARK agency," dodává Marek Červinka.

Dle údajů Českého statistického úřadu navštívilo Třeboň v loňském roce na vícedenní pobyt přes 61 000 turistů. V době před pandemií Covidu-19 jich bylo dokonce 73 000 a město předpokládá, že tato hranice bude letos překonána a počet přenocování přesáhne 400 000. Současné ubytovací kapacity tohoto osmitisícového města na takovou zátěž nestačí, zvláště v letních měsících zde poptávka překonává nabídku. Další etapa projektu Relax Park Třeboň tak pomůže tuto situaci řešit.

První etapa projektu dokončená v roce 2011 zahrnovala pět objektů pavlačového typu o dvou až třech podlažích a nabídla celkově 77 bytů. V rámci druhé etapy dokončené v průběhu letošního jara vznikl na pozemku o rozloze bezmála 1500 m² nadstandardní třípodlažní apartmánový dům, který nabízí 24 unikátních lázeňských apartmánů o dispozicích 1+kk a 2+kk s výměrami od 34 do 49 m². Součástí této části projektu bylo rovněž vybudování 21 privátních parkovacích míst a výsadba okrasné zeleně a keřů. Dokončením druhé etapy dosáhla společnost TŘEBOŇ DEVELOPMENT hranice vybudování více než 100 apartmánů v lokalitě u populárních Lázní Aurora. "Jsme rádi, že společnost TŘEBOŇ DEVELOPMENT dokáže návštěvníkům Třeboně nabídnout ty nejlepší ubytovací možnosti. Projekt Relax Park Třeboň podporuje díky svému umístění zájem o naše slatinné lázně Aurora, které se nachází na západním okraji města v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět," říká Jan Váňa, starosta města Třeboně s tím, že právě tyto lázně jsou velmi vyhledávaným místem pro léčbu řady zdravotních obtíží a pro svoji moderní vybavenost, příznivé klima a historické památky jsou velmi žádány i v oblasti relaxace a pro celkovou rekondici těla i mysli. "V Třeboni působíme od první akvizice pozemků již více než 15 let a našim cílem je tedy podílet se na vývoji lokality u Lázní Aurora dlouhodobě. I z tohoto důvodu naše působení v Třeboni nekončí," dodává Marek Červinka.