Nové versus staré? Co tak kombinace obojího?
Moderní bydlení má spoustu výhod. Nové stavby nabízí bezúdržbový systém, praktické řešení úložného prostoru, nadčasový interiér a spoustu jiných benefitů, které byste ve starších stavbách jen těžko hledali.
V těchto stavbách často osobitost ustupuje pokroku. Šedivé velkoplošné obklady jsou sice to, co nyní najdete ve všech magazínech o bydlení s nálepkou "hit sezóny", bílý lesk na kuchyňské lince zabírá přední příčky nejprodávanějších variant u většiny výrobců. Ale vyvolá ve vás tento styl bydlení ten vřelý pocit? To často zmiňované teplo domova?
Stejně, kolik napočítáme u moderního bydlení pozitiv, byli bychom schopní napočítat i negativních vlastností.
To samozřejmě neznamená, že je špatné nebo starší nemovitosti lepší. Obě varianty mají své pro i své proti. Co tak jít zlatou střední cestou a spojit původní s moderním?
Starý byt v novém světle
Když jsme do nabídky získali tuto nemovitost, její majitel byl svým způsobem skeptický ke způsobu naší prezentace. V jeho očích šlo o starý byt, který má jasnou cílovou skupinu a své zájemce si tak najde s fotografiemi i bez nich.
Naštěstí se ale nenechal dlouho přemlouvat a nakonec svolil ke všemu, co běžně, v rámci nabídky jakékoliv nové nemovitosti, podnikáme.
Ani tento byt jsme nechtěli nechat zcela prázdný a pustý a hlavně jsme zase chtěli vyzkoušet něco nového a najít ten správný balanc mezi moderním nábytkem a doplňky a starší stavbou, která má svůj vytyčený styl.
Byl to trochu oříšek vybavit tak velký a prostorný byt těmi správnými kousky nábytku, aby dokonale zapadly do jeho ducha, ale myslím, že výsledek je uspokojivý.
Každá nemovitost si zaslouží profesionální prezentaci. Nejde vůbec o to, že bychom ji tak chtěli přikrášlovat, ale o to, ukázat její potenciál. Starší prázdný byt, který by se bez toho možná hůře prodával/pronajímal, jsme tak dokázali proměnit ve stylové místo s energií a historií.