Financování nemovitostí

10.02.2021

Financování nemovitosti není žádná legrace a má z toho obavy asi každý z nás. Jedná se o závazek, který nás může doprovázet větší část našeho života. Z tohoto důvodu je velmi důležité zvolit opravdu nejvýhodnější nabídku.

Nejvýhodnější nabídka, však neznamená nejníže stanovená úroková sazba. Na financování se musíme dívat komplexně, protože ho doprovází i jiné náklady, než jsou jenom úroky. Roční průměrná sazba nákladů spojená s úvěrem, potřebná výše vlastního finančního krytí, roční pojištění nemovitosti a mnohé další.

Takhle komplexně se na vaší žádost ale nepodívá žádný bankéř v jakékoliv bance. Bankéře v takovém případě zajímá pouze to, zda vám zařídí financování, ale už vůbec ho nezajímá, zda je pro vaší aktuální situaci vhodné vzít si hypoteční úvěr, doporučit jinou variantu nebo úvěr ještě o nějaký čas odložit.

Z tohoto důvodu již dlouhodobě spolupracujeme s jedním z mých nejlepších přátel, parťákem a především finančním odborníkem, Tomášem Střelcem. S Tomášem spolupracujeme již řadu let a to jak v rámci naší kanceláře, tak i v osobních financích. Nejenom, že je Tomáš držitelem certifikátu European Financial Advisor, tedy poradcem poskytujícím nejvyšší kvalitu finančního plánování a poradenství podle evropských standardů, ale především své práci rozumí a to je to nejdůležitější.

Jako většina lidí i já osobně nemám každý den prostor na monitorování veškerých osobních investic a nedokáži tak plnohodnotně nahradit někoho, kdo se o to stará tím nejlepším způsobem.

Osobní finance jsem Tomášovi svěřil prakticky od začátku vlastního podnikání. Nejedná se pouze o investice spojené s nákupem a refinancováním nemovitostí, ale o kompletní osobní finanční stabilitu, přes krátkodobé i dlouhodobé investice, veškerá nutná pojištění spojená s mými činnostmi, ale i pravidelná kontrola jednotlivých portfolií, jejich optimalizace, změny vč. celoročních zhodnocení uplynulého roku.

Co jsme s Tomášem spolupráci, nejen v oblasti financování vlastního bydlení zahájili, nikdy, musíme zaklepat, nedošlo k tomu, že by někdo z řad našich klientů nedostal nabídku možného financování od některé z bank. Samozřejmě pokud jde o klienta v registru dlužníků, nesplácejícího své závazky, ať už vůči jinému bankovnímu ústavu, na zdravotním či sociálním pojištění, tomu ani my, ani Tomáš, se získáním dalších financí, pomoci nedokáže. Pokud jsou vaše registry čisté a příjmy v pořádku, dokážeme nabídnout srovnání hypotečního trhu včetně vyjednání výhodnějších podmínek u velikého množství bankovních institucí.

Zároveň je oproti jiným realitním kancelářím výhodou, že pokud máte zájem o námi nabízenou nemovitost a zároveň využijte financování přes našeho výhradního poradce, obdržíte návrh rezervační smlouvy s nemalými výhodami.

Standardně totiž zájemce před uzavřením rezervační smlouvy chce znát alespoň předběžné stanovisko o tom, zda na úvěr dosáhne nebo nikoliv. To ale mnohdy může trvat i několik dní a mnoho kanceláří není, při současném velikém zájmu o nemovitosti, ochotno na uzavření rezervace čekat déle než je nutné.

Většina rezervačních smluv je totiž postavena na tom principu, že pokud do určitého termínu, který ovšem není dlouhý, nepřistoupíte k uzavření kupní smlouvy nebo k doplatku kupní ceny, složené blokovací depozitum propadá prodávajícímu.

Pokud však přistoupíte k uzavření rezervační smlouvy právě s námi a zároveň využijete naše financování, můžete bez problému uzavřít rezervaci ihned. Zavazujeme se ve smlouvě totiž k tomu, že pokud vám financování přes našeho poradce nedopadne, složené blokovací depozitum v plné výši okamžitě vyplácíme zpět.

A co všechno pro vás tedy dokážeme zajistit?

 • Uzavření rezervace nemovitosti bez jakékoliv sankce při nezískání hypotečního úvěru našim prostřednictvím;
 • Závazné stanovisko o vašich úvěrových možnostech ihned při osobním setkání nebo maximálně do 24 hodin;
 • Srovnání hypotečního úvěru až od 12 bank a 3 stavebních spořitelen;
 • Hypotéku s nízkým úrokem;
 • Možnost splatit hypotéku i o několik let dříve;
 • Způsob jak ušetřit na přeplácení;
 • Všechno vyřešíme pod jednou střechou - nikam nebudete muset - kromě příjemného posezení u kávy a dezertu v Tomášově kanceláři;
 • Ušetříme vám spoustu vašeho času i financí;
 • Profesionální právní podporu;
 • Vymyslíme komplexní řešení práce s financemi;
 • Vkladová řízení u příslušného katastrálního úřadu;
 • Veškeré pojistné potřeby a mnoho dalšího.

Tomáš se samozřejmě může stát vašim finančním poradce i bez toho, abychom spolu řešili koupi nemovitosti. Mít finance v pořádku a bezpečí by měla být samozřejmost, i když se po žádné nemovitosti nesháníte.

Neváhejte se na Tomáše obrátit, rád vám poradí a vymyslí tu nejlepší možnou nabídku.

Nemusíte se v žádném případě bát, že za jeho služby zaplatíte víc, než vám dokáže vydělat. Finanční poradenství je ve svém jádru naprosto bezplatná služba. To je další důvod, proč je naprostá hloupost, podobných služeb nevyužít.

Tomáš Střelec, EFA

Josefa Stancla 153, 686 01 Uherské Hradiště

+420 775 754 453

tomas.strelec@partners.cz

www.pkstrelec.cz

Přeji mnoho zdařilých investic nejen do nemovitostí.

MICHAL GROULÍK a INSTYLE REAL ESTATE s.r.o.


Máte na nás jakýkoliv dotaz? Zanechejte nám zprávu a my se rádi ozveme.