DLOUHÁ 1302 – Prodej bytu, který na sebe nenechal dlouho čekat.

09.03.2021

"Tato nabídka mě zaujala na první pohled a musím ji mít". Tak s podobnou zprávou mě budoucí majitelka této nemovitosti kontaktovala asi deset minut po oficiálním zveřejnění její nabídky. Nabídky bytu na Dlouhé ulici v Uherském Hradišti.

Ještě ten večer jsme probírali konkrétní podmínky prodeje po telefonu a dohodli se na prohlídce hned na další ráno.

Následující sobotní ráno jsme se potkali na nemovitosti a během dvou hodin jsme prošli několikrát celý byt, garáž, sklep a společné části bytového domu. Probrali jsme veškeré podmínky převodu, náklady spojené s provozem jednotky a domluvili se na způsobu financování. Prakticky v ten daný moment jsem si byl téměř jistý, že se blížíme k úspěšné domluvě.

Kvůli tomu, že kupující trvale žije v zahraničí, bere investici do této nemovitosti jako investici do svého budoucího zázemí po návratu do České republiky. Proto jsme probírali otázku možného pronájmu do doby, než se rozhodne natrvalo vrátit zpět. Musím říci, že byla mile překvapena, jakou návratnost z měsíčního nájmu může nemovitost mít. Vnuknul jsem jí myšlenku, o které původně ani neuvažovala.

Férovou domluvou jsme se shodli, že do konce víkendu nebudou probíhat žádné další prohlídky a v pondělí ráno se na nemovitosti setkáme ještě jednou. V průběhu sobotního odpoledne jsem ale obdržel zprávu o tom, jak se jí nemovitost líbí a že má opravdu 100% zájem o její koupi. Pondělní setkání již tedy bylo formalitou.

Nový týden nám začal opravdu příjemnou zprávou. Domluveno a potvrzeno. "Nemovitost chci koupit. Jdeme do toho, prosím, žádné prohlídky už nedomlouvejte a přistupme k uzavření kupní smlouvy".

Líp to dopadnout v žádném případě nemohlo.
Nemovitost bez zatížení věcným břemenem nebo hypotékou a na druhé straně kupující, která má vlastní finanční prostředky. S takovou skutečností jdu za naším právním zástupcem vždycky velmi rád. Do tří dnů jsme se sladili na smluvních podmínkách a odsouhlasili z obou stran. Poslední, co zbývalo, bylo domluvit se na termínu uzavření kupní smlouvy.

Dnes je to přesně 14 dnů od zveřejnění nabídky a my už máme finálně uzavřeno, kupní cena je složená v úschově a je podán návrh na vklad pro změnu vlastnického práva.

Co vlastně stálo za tak rychlým průběhem?

Za velkým podílem úspěchu stojí samozřejmě samotná nemovitost. Toto extrémní tempo ale jednání nabralo díky celkovému dojmu.

Originální a obsáhlý web, na kterém zájemkyně našla kompletní informace, v ní zasadil semínko zájmu. Do toho kvalitní fotografie a 3D scan nemovitosti, kterou jsme ještě kvalitněji vybavily doplňky - semínko začalo klíčit a růst. K tomu téměř okamžitá prohlídka a ze zájemkyně byla během chvilky budoucí majitelka.

Prezentace této nemovitosti byla úspěšná ve všech směrech. Než jsme se se zájemkyní dohodli napevno, nechali jsme běžet online kampaň, která za pouhých pět dnů oslovila 4874 lidí, na privátní web jich přivedla celkem 2218 a 825 z nich se podívalo na 3D prohlídku.

Co jsme tím získali?

Nerad se opakuji, ale v tomto případě musím. Kvalitní prezentace a stoprocentní přístup je základ realitního zastoupení. Bohužel se tím, ani v dnešní době, neřídí ani zdaleka všichni.
Naší kanceláři tato zdařilá nabídka přinesla velmi pozitivní ohlasy od prodávajících, kteří na základě této spolupráce rozhodli o prodeji jejich další nemovitosti a kompletně nás požádali o převzetí jejich portfolia investičních nemovitostí v Uherském Hradišti, Kunovicích, ale i v Praze, které si do té doby spravovali ve vlastní režii.

Od kupující jsme obdrželi skvělou zpětnou vazbu a kromě toho nám svěřila péči o pronájem do doby, než se do bytu bude chtít nastěhovat sama.

Nové zprávy také přišli na základě prezentace i od lidí, kteří se k nemovitosti bohužel nestihli dostat, ale navázali jsme spolupráci do budoucna.

Pokud se i vy nacházíte v situaci, kdy byste svou nemovitost rádi nabídli k prodeji nebo pronájmu, nebo naopak nějakou nemovitost sháníte, zkuste se svěřit do našich rukou, za kvalitu služeb vám ručíme.

Mějte se moc hezky, Michal Groulík.